PROTEZ SAÇ BAKIMI NE KADAR SÜREDE YAPILIR?

Protez saçlar en iyi protez saç merkezi tarafından yapıldığında düzenli bir bakımla sorunsuz şekilde kullanılabilirler. Farklı süre zarflarında bakımı yapılması gereken protez saçlarda bakım da maliyetlidir ve gereklidir.

2 ile 8 hafta arasında değişen süre zarfında protez saç bakımı yapılmalıdır. Bu süre kişiden kişiye  değişmektedir. Ancak belirli bir düzenle bakım yapılması, protez saçın uzun ömürlü olmasına yardımcı olduğu gibi doğal bir saç bakımını da garantiler.

Normal saçlar gibi uzamayan protezleri ne kadar zamanda protez saç bakımı yapılır sorusunun ideal cevabı 3 haftada bir olarak verilebilir.

Protez Saç Bakımında Neler Yapılır?

  • Protez saç çözücü uygulanır ve saçlar saç derisi ve yeni çıkan saçlara zarar vermeden çıkarılır,
  • Saç derisinin bakımı yapılır,
  • Protez saçın bakımı yapılır, sorunlar varsa düzeltilir,
  • Su bazlı yapıştırıcı uygulanır,
  • Protez saç takılır.

Bu tarz yapılan saç bakımıyla tercih edilen protezde farklılık olacaksa bakım seansları sırasında yapılabilir. Ancak herhangi bir değişiklik söz konusu değilse bakım konusunda yapılacaklar yapılarak işlem sona erer. Saç protezleri kadınlarda da erkeklerde de tercih edilebilir.

Özellikle kanser tedavisi görenler için geçici olan aranan çözümlerde memnun edici sonuçların alınmasını sağlayan protez saçlar bakımlarının kolay olması nedeniyle herkes tarafından kolayca kullanabilir. Protez saç bakımında tercih edilen basım alternatifleri, normal saçlar gibidir.

 

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir