Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez Saç

Genetikten gelen veya yaşadığımız sıkıntılardan dolayı saçlarımız dökülmektedir. Kellik ülkemizde baya yaygın olan bir rahatsızlıktır. İnsanlar yavaş yavaş saçlarını döküldüğünü görüp kelleşince psikolojileri daha çok  bozulmaktadır.

Ektirme işlemin başvuran kişilerde genellikle memnun değiller çünkü yandaki ve arkadaki saçlarımızla üst kısımdakiler bir değillerdir sertlik ve yapı olarak. Ektirirken o kadar acı ve yaraya katlanan insanlar bekledikleri sonucu alamadığında daha kötü bir duruma düşmektedirler. Burada devreye protez saç girmektedir, hiçbir ameliyat veya cerrahi müdahale gerektirmez yara, şişkinlik, kesik gibi şeyler asla yapmaz istediğiniz renkte, boyutta, şekilde yaptırabilirsiniz. Yüz hattınıza kafa yapınıza göre tasarlanmaktadır. %100 doğal görünüm için ünlü kişilerde protez saçı tercih ediyor.

Saç Protezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç protezlerinin sağlığa ve cilde hiçbir zararı yoktur. Protez uygulamada Özel bantlar ve su bazlı solüsyonlar kullanılmaktadır. Kesinlikle cerrahi müdahale gerektirmeyen saçlar en doğal görünümü sağlayan uygulamadır. Tabii ki saç protezi hakkında yeterli bilgi ve donanımda olmayan firmalar bu işi lekelemektedirler. İnsanlara yanlış yapılan işlemler sonucunda müşterinin isteklerini yerine getiremiyorlar ve hüsrana uğratıyorlar.

Protez saçın doğal görünümü için burada yaptırdığınız firma ve yapan kişi çok önemlidir.  Yaptırmayı düşündüğünüz firmanın daha önceki işlemlerine göz atınız. Eğer doğru ölçümler alınmazsa, doğru renk tonlaması ve yapıştırma işlemi yapılmazsa kafanızda çok sırıtacaktır.

Protez Saçın Ömrü

Protez saçların ömrü başlangıç ömrü başlangıç olarak yaptırdığınız işletmelerin kalitesine bağlıdır. Seçtiğiniz saç yapısı ve sıklığına göre de değişkenlik göstermektedir.  Protez saçı 6 ayda mahvedenlerde var 1.5 yıl sorunsuz kullananlarda var. Protez saçların bakim zamanları ve bakımda kullanılan ürünleri bulunmaktadır, bakım yapan kişinin profesyonelliği ve kullandığınız ürünlerin kalitesi büyük önem taşımaktadır.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir