Protez Saçın Önemi

Protez Saç Nedir ?

Protez saçın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Gün geçtikçe ve gelişen teknoloji ile birlik protez saçta gelişmektedir. İnsanların protez saça dair pek çok ön yargısı vardı özellikle perukla çok tutuyorlardı ki o zamanlar kimse protez saçın ne olduğunu bilmiyordu. Sizlere protez saçı detaylı bir şekilde anlatalım protez saçlar tamamen kişiye özel olarak üretilmektedir. Öncelikle protez saçlar erkek, bayan, çocuk her yaşa uygulana bilmektedir.

Saç sorunu yaşayan kişilerin yüz hatta ve kafa şekli göz önüne alınarak şikayet yaşadığı kısmın ölçüsü alınmaktadır. Eğer kişinin saçı varsa özellikleri belirlemek için saçtan bir numune alınır ve incelenmek üzere laboratuvara gönderilir incelenen numunenin özelliklerinde protez saç üretilmek için işe koyulur. Kişinin isteği üzerine protez saçın kalınlığı, rengi, uzunluğu değiştirebilir. Protez saç yaptırmak isteyen kişini ten renginde özel deri yapılır ve protez saçlar üzerine ekilir. Sıra geldi yapıştırma özel bant yapıştırıcılar ile kafaya uygulanır hiçbir acı, yara yapmaz. Tamamen zararsız olan ürünler hassas deriler içinde hiçbir kızarıklık vs söz konusu değildir.

Protez Saç Bakım

Protez Saçın ömrü için bakımı ve temizliği büyük önem taşımaktadır. Öncelik olarak protez saçın doğallığını ve güzelliğini kaybetmemesi için kendi öz saçımız gibi özenle bakmalıyız. Normal saçımıza kullandığımız şampuanlar kullanılabilir ve en az 2 günde bir yıkanması tavsiye edilmektedir. Protez saçın ömründe yaptırdığınız firma ve ekibi büyük önem taşımaktadır. Protez saçın bakım tarihleri iyi ayarlanmalı ve kullanılan malzemenin kaliteli olması büyük fayda sağlayacaktır. Bu konuda Neohair’ in ismini çok duyulmaktadır. Kullanılan ürün malzemesi ve ekibin işçiliği insanların dikkatini çekmektedir.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir